Stavební spoření

Na této stránce najdete odpovědi na nejdůležitější otázky ohledně stavebního spoření a také o konkrétních produktech stavebního spoření, které naše kancelář zprostředkovává.

Co to stavební spoření vlastně je? Stavební spoření je v současnosti nejstabilnějším prostředkem pro zhodnocení klientových peněz. Chcete-li si šetřit peníze, zhodnotit je a mít jistotu, že jsou Vaše peníze v bezpečí, je stavební spoření stvořeno právě pro Vás. Ze stavebního stavebního spoření je také možné vzít si po určité době spoření úvěr s výhodným úrokem.

Jakým způsobem jsou vložené finance zhodnoceny? Stavební spoření je zpravidla zhodnocováno garantovaným úrokem z vkladů, který se v současnosti pohybuje okolo 1% p. a. Naspořené peníze na účtu stavebního spoření Vám budou taktéž zhodnocovány díky státnímu příspěvku. Výše státního příspěvku závisí na množství financí, které si ročně na stavební spoření vložíte. Celkově můžete ročně získat státní příspěvek až 2000 Kč v případě, že na účtu stavebního spoření ročně naspoříte alespoň 20 000 Kč.

Jak jsou mé peníze zabezpečeny? Každá stavební spořitelna musí být ze zákona pojištěna pro případ úpadku. Stavební spořitelny, jejichž produkty nabízíme, jsou navíc nejstabilnějšími na českém trhu – o své naspořené finance se tedy není třeba strachovat.

Je to pro mne vhodné? Stavební spoření je vhodné pro všechny věkové skupiny. Dětem našetřené peníze usnadní start do života, lidem v produktivním věku umožní spořit s atraktivním výnosem nebo si díky výhodnému úvěru vylepšit bydlení a seniorům nabízí výhodné a bezpečné spoření na klidné stáří.


Co nabízíme?

Naše kancelář Vám momentálně nabízí stavební spoření společností Stavební spořitelna České spořitelny a. s. a Raiffeisen stavební spořitelna a. s.

Raiffeisen stavební spořitelna

RSTS patří stejně jako SSČS mezi nejstabilnější a největší stavební spořitelny na českém trhu.

RSTS nabízí celkem čtyři varianty stavebního spoření – dvě zaměřené především na samotné spoření a dvě zaměřené především na budoucí záměr čerpat úvěr ze stavebního spoření. U stavebního spoření od RSTS můžete dosáhnout na roční zhodnocení až 3,8 %, v případě spoření pro děty dokonce až 4%. Samozřejmostí je zde také možnost získat až 10 % (max. 2000 Kč) z roční naspořené částky na státním příspěvku.

Varianta Spoření S 191 je základní variantou určenou zkrátka pro všechny. Úrok z vkladů u tohoto spoření je 1,2 % p. a., úrok na úvěru je 4,2 % p. a.

Varianta Junior S 181 je stvořené přímo pro naše ratolesti, aby jim v době dovršení dospělosti naspořené peníze usnadnili start do samostatného života. Naspořené peníze jsou zhodnoceny úrokem 1,3 % p. a., případný úvěr bude s úrokem 4,3 % p. a.

Varianta Reko U 172 je připraveno pro ty, kteří chtějí spořit a získat úvěr ze stavebního spoření na rekonstrukci své nemovitosti. Úrok z vkladů sice u této varianty činí pouze 0,1 % p. a., zato však na úvěru ze stavebního spoření získáte úrok 3,1 % p. a.

Varianta Hypo U 173 je tu pro Vás především, pokud do budoucna plánujete čerpat úvěr na získání nemovitosti. Stejně jako u varianty Reko U 172 je i zde úrok z vkladů pouze 0,1 % p. a., ovšem garantovaný úrok úvěru je 2,99 % p. a.

Stavební spořitelna České spořitelny

SSČS je jednou z nejdéle fungujících společností v ČR, které nabízejí produkt stavební spoření. V roce 2019 tato společnost oslavila 25 let na českém trhu.

SSČS v současné době nabízí jednu variantu stavebního spoření vhodnou pro všechny. Úrok ze vkladů je 1% p. a. Na státním příspěvku dostanete až 10% z naspořené částky ročně (maximálně však 2000 Kč). Dosáhnete-li svými vklady na plnou státní podporu, můžete očekávat roční zhodnocení svých vkladů o 3,6%. V případě, že byste si v budoucnosti chtěli vzít úvěr ze stavebního spoření, dostanete garantovaný úrok 3,99%.

V následující tabulce můžete vidět, jak by Vaše vklady mohly být zhodnoceny (tabulka je pouze informativní a může se v některých detailech nepatrně lišit):

Zdroj: burinka.cz

Závěrem

Stavební spoření je v současnosti nejbezpečnějším a nejlepším způsobem zhodnocení financí na českém trhu.

Doporučujeme kontrolovat sekci Aktuality, kde se dozvíte o právě probíhajících akcích jednotlivých stavebních spořitelen, jejichž produkty zprostředkováváme.

Pokud Vás tedy možnost spořit si zaujala nebo máte třeba nějaký dotaz k těmto produktům, neváhejte, přejděte do sekce Kontakty a zkontaktujte nás.